İstanbul Fotokopi Kiralama

İstanbul Fotokopi Kiralama

Fotokopi makineleri hakkında

İstanbul’da kiralık fotokopi cihazı tedarik edebilirsiniz. Neden satın almak varken kiralayayım? sorusunun cevapları mevcut. Ben kiralama yanlısı olmamama rağmen okuyunca ikna oldum. Fotokopi makinesini mülk sahibi olarak sahiplenmek isteyenler varsa sözüm yok. Mantıklı düşünürsek daire, araba, cep telefonu gibi bir şeyin mülk sahibi olmak herkesin arzu ve ihtiyacıdır. Fakat fotokopi makinesinin sahibi olsan ne olur olmasan ne olur. İşte bunun cevabını aşağıda bulacaksınız.

  1. Kiralama sayesinde sadece kağıt masrafınız olacaktır. Böylece maliyet hesabınız net çıkacaktır
  2. Kiralamada masraflarınızı faturalandırabileceksiniz.
  3. Kiralamada teknik sorun ve masraflarla uğraşmayacaksınız.
  4. Kiralamada istediğiniz cihazı kullanacaksınız ve her zaman son teknoloji ürünler kullanacaksınız. Cihazın zaman içinde eskime ve çöp olma sıkıntısı olmayacak.
  5.  Kiralama satın almadan çok daha az maliyetli olacak.

Fotokopi makineleri hakkında söylenecek çok söz var. Hele ki sektördeki rekabet ve gelişen teknoloji gözönüne alınınca. Fotokopi cihazları her ofisin ihtiyaci olan en gerekli malzemelerden biridir.

Adeta bir ofisimiz eli ayağıdır denilebilir. Teknoloji ve rekabet çok çeşitli ürünlerin çıkmasına olanak sağlamıştır. Faks makinesi, tarayıcı olarak kullanılabilen, fotokopi makineleri Bu çeşitliliğe bir örnektir. Öyle gelişmiş sistemler var ki neredeyse bir matbaa kurmak mümkündür. Gazete dergi basabilirsiniz.

Zaman içinde fotokopi makinelerinin fiyatının önemli olmadığını öğrendik. Çünkü makine öyle masraflar çıkartabiliyor ki. Cihazın kendi fiyatı devede kulak kalır. Tabii buna da bir çözüm bulunuyor. Elbet.

Kartuş pahalı ise kartuş dolumu çıkıyor örneğin. Firma, hiç boş durur mu? Hemen onlarda yeni bir şey çıkartıyorlar. Kartuş, cip takıyorlar dolum yapılamasın diye. Sonra yine birileri çıkıyor bu cip olayını kırıyorlar.

Bu tür olaylara illegal bakıyorlar. Fakat kimse o firmanın attığı kazığa, bir şey söylemiyor. Tüketicinin bilgisizliğinden faydalanarak, saklı maliyet geçirmek. Cihazın çıkartabileceği ek masrafları niye söylemiyorlar. Arızalı ürünleri piyasaya sürenlere ne demeli.

İkinci el elektronik cihaz arayanlar iyi bilirler bazı markalar arızaların markası olmuş durumda. Örneğin masa üstü bilgisayarlarda ekran kartı yanmasıyla meşhur bir marka var. Üretici cihaza kıytırık bir havalandırma yapmış bir müddet sonra masa üstü açılmıyor. Ne oldu! ısınmaktan ekran kartı yanmış.

Bizim millet bu tür kazıkların peşinden koşmaz. Adamlar istatistikle yürüyor. Devlet de tavşana kaç tazıya tut demiyor mu! en üzücü nokta bu zaten.

Kiralık Fotokopi Makinesi İstanbul

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir